
Éppen abban az évben kezdték el frissíteni a Spektrum kollekciót, ami nekem igazán kapóra jött.
Kidobták az új Spektrum DX6 távot!
Nagyon szépek voltak az új távok az első szakaszban a DX6 és a DX9 újult meg. Így számomra nem is volt kérdés mivel a DX9 már árban is meghaladta a kereteimet, és csatornában is ezért majdnem biztosan tudtam, hogy az új DX6 kell nekem.
Egy kicsit gondolkodóba ejtett a régi DX8 vagy esetleg a DX7S, de nagyon húztam inkább az újabb típus felé. Abban biztos voltam, ha most veszek egy távot akkor azt nem 1-2 évre szeretném hanem ha lehetséges akkor akár 4-5 évre inkább. Végül az új DX6-ra esett a választásom, a DX6i is nagyon sokáig megállta a helyét, mondhatom azt is, hogy még ma is megállja a helyét. Az újabb változatban sokkal több hasznos funkció van, könnyebb a használhatósága, a beállítása.

Nagyon vártam már, hogy megérkezzen az új távom. Szerencsére időben megjött mivel egy német (Lindinger) webshopból rendeltem meg, a rendeléstől számított 3 napon belül megérkezett a csomag. Nagy izgalommal bontogatom a doboz halmot, amikor megpillantottam a táv dobozát. A csomagolás nagyon igényes, matt fekete doboz melyen a táv látható. Kibontottam a dobozt és akkor megláttam a szép fekete távot - első gondolatom, ugyebár a Devo 7E után - huhh b..meg ez mekkora... Hát nem volt kicsi az biztos, egyszer hozzámértem az elődjéhez a DX6i-hez, itt-ott pár milliméterrel nagyobb volt az új táv.
A külső
Az első és legszembetűnőbb dolog a fekete külső, a második a nagy méretű és nagy felbontású monokróm kijelző középen. A többi apróság csak ezután tűnik fel igazán, a narancs díszítések amik jól tükrözik a Spektrum márkát, a kapcsolók elhelyezése, a trimmek kialakítása. Amint kézbe vettük az eszközt, érezhető a minőségi anyagok használata, kifejezetten jó és biztos fogást nyújt a két oldalon elhelyezett csúszásmentes gumi. Ez a felület az elődnél is hasznos volt, vitték tovább a már jól bevált konstrukciót.
A rejtett megoldások
Nézzük csak meg jobban a rádió hátsó felét! Először a két jack aljzat tűnik fel, az egyik a trainer kábelhez szükséges, a másik egy egyszerű fülhallgató kimenet. A trainer csatlakozó nem is olyan fontos maximum a szimulátorhoz otthon, mivel a DX6-al már összeköthető akár vezeték nélkül két Spektrum táv. A fülhallgató kimenet is egy új fejlesztés miatt került fel a hátoldalra, mivel a DX6 beszél hozzánk (ha szeretnénk). Az új szoftverben minden egyes fukcióhoz hangos azonosítókat tudunk hozzárendelni így amikor váltunk repülési módot vagy kitérést módosítunk a táv bemondja nekünk. A hátlapon további rejtett állító csavarok vannak melyekkel könnyedén személyre tudjuk szabni a karok erősségét, illetve ha nekünk nem mode2 karkiosztás kell akkor akár fel is cserélhetjük mode1-re.
Új funkciók tárháza
A modell frissítése véleményem szerint nagyon jól sikerült, nekem nem volt DX6i távom de nem is bánom igazán, mivel az új modell teljesen más világ. Láttam többször DX6i-t, állítottam is be vele repülőt és helit is, kényelmes könnyű, nincs ez másképpen az új távnál sem, csak sokkal kifinomultabb a dolog. A rádión összesen 7 programozható kapcsoló és 1 gomb van (BIND). A 7 kapcsolóból, 3db, 3 állású és 4db, 2 állású kapcsoló van, mindegyik betűvel megjelölve. A háromállású kapcsolók nagyon jól jöhetnek mondjuk több repülési mód, illetve több kitérés beprogramozására, melyeket akár repülés közben is tudunk kapcsolgatni.
A nagymérteű kijelzőnek köszönhetően a menü jól átlátható, a tekerő gomb segítségével könnyen lehet navigálni és végrehajtani a beállításokat. A sok-sok funkció felsorolásának nem kezdenék neki, inkább leírnám azokat amelyek számomra fontosak. Az alap helikopteres és repülős beállításokat természetesen tudja a táv, trimmek, sub-trimmek, kitérésék, mixek, swash menü, expo.
Amikor elkezdünk létrehozni egy modellt akkor itt már nem csak két választásunk van, mint repülő illetve helikopter, hanem egy harmadik modell is választható a vitorlázó. Ez mondjuk számomra nem érdekes viszont nagyon sok embernek fontos lehet.
Mindent összevetve nekem csak jó tapasztalataim vannak az új távval kapcsolatban. Beállításokról és egyéb technikai jellemzőkről szándékosan nem írtam a rádió kapcsán, mivel nagyon hosszadalmasra sikerült volna a bejegyzés. Amennyiben bárkinek bármilyen kérdése lenne ezzel kapcsolatban az keressen meg nyugodtan.
Ha Nimh akksival használod, soha ne tegyél bele túlmerített elemet, mert kinyírja az antenna modult! Nem vicc! Ismerősömnek így halt meg ez a távja. Vicc kategória, de ez van.
VálaszTörlésHeliFreak-en is olvasni ilyen esetről, először én sem akartam elhinni.
De amúgy is érdemes Lipo-val használni.
Köszi a tippet ezt nem nagyon tudtam. De nem lesz vele szerencsére gáz mert lipóval használom a kezdetektől fogva :) Egyébként nekem nagyon bejött a táv, könnyen programozható, jó funkciók vannak benne, ugye telemetria is van ha kell. Szóval elegendő!
VálaszTörlés